Eis: vier en vijf jaar cel Boxtelaren voor 18 miljoen euro belastingfraude
Tegen twee broers uit Boxtel van 52 en 60 jaar zijn woensdag celstraffen van respectievelijk vier en vijf jaar geëist, omdat ze voor achttien miljoen euro belastingfraude zouden hebben gepleegd.
Volgens justitie deden de broers namens hun vastgoedbedrijven fictieve investeringen. Die brachten ze vervolgens in mindering bij de Belastingdienst.
Vakantieresort in MontenegroZo zouden ze zogenaamd ongeveer 120 miljoen euro hebben geïnvesteerd in een vakantieresort in Montenegro. Het vakantieresort is er nooit gekomen, blijkt uit onderzoek van de FIOD. Ook investeerden de broers zogenaamd 22 miljoen euro in een boot, wat de omzetbelasting voor de vastgoedbedrijven omlaag haalde. De boot is er wel gekomen, maar hij is nooit eigendom van de vastgoedbedrijven geworden.
Justitie neemt het de broers ook kwalijk dat ze anderen bij de fraude betrokken. Donderdag gaat de zaak verder bij de rechtbank in Breda. Vrijdag staat een derde verdachte terecht, de financieel-directeur van de vastgoedbedrijven.
