Ontdek

Verongelukte Memphis van Veen begraven in Eindhoven

21 maart 2013 om 11:40 • Aangepast 15 oktober 2025 om 18:47

Onder grote belangstelling is Memphis van Veen donderdagochtend begraven in Eindhoven. De uitvaart vond plaats in de St. Trudo Kerk en trok honderden mensen. De 18-jarige Memphis werd afgelopen vrijdag doodgereden door een auto van een arrestatieteam van de politite toen ze met haar scooter wilde oversteken.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De St. Trudo Kerk zat donderdagochtend bomvol en ook op het plein stonden mensen. Memphis werd in een witte kist de kerk binnengebracht.
Stille tochtWoensdagavond herdachten al zo'n duizend mensen Memphis tijdens een stille tocht. Zij liepen naar de plek waar Memphis werd aangereden, op de Noord-Brabantlaan in Eindhoven. Daar werden wensballonnen de lucht in gelaten. Veel mensen namen lampionnen, witte en rode rozen en witte ballonnen mee.
Memphis was eerstejaars student aan de Fontys Hogeschool Verpleegkunde. Daar is een gedenkhoek voor haar ingericht. Ook op het Montessori College is een een plek gecreëerd om Memphis te herdenken. Zij slaagde daar in juni voor de havo.
OnderzoekDe Rijksrecherche en politie van andere regio's onderzoeken de toedracht van het ongeluk. Dat is gebruikelijk wanneer de politie zelf betrokken raakt bij een aanrijding.
Volgens ooggetuigen reed het meisje door een groen stoplicht. Ze zag de onopvallende politieauto's niet aankomen, terwijl die volgens de politie wel met zwaailichten en sirenes aan reden.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.