Werkloosheid in Brabant stijgt: ruim 83.000 mensen zonder baan
Landelijk zitten er nu 621.000 mensen zonder betaalde baan. JeugdwerkloosheidIn Brabant steeg de werkloosheid vooral onder jongeren tot 27 jaar. Veel van hen staan niet ingeschreven bij het UWV omdat ze door hun leeftijd nog geen recht hebben op een uitkering. Als jongeren al een baan vinden, dan is dit vaak een tijdelijke baan waarop het eerste wordt bezuinigd als het economisch tegenzit.
Eind februari hadden in onze provincie 58.270 mensen een WW-uitkering; een toename van 2 procent ten opzichte van januari en 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. Vooral in de regio Helmond - De Peel nam het aantal WW-uitkeringen toe.
Ontslagen bouwVooral in de bouwsector in Brabant steeg het aantal WW-uitkeringen, namelijk met 45 procent ten opzichte van februari 2012. Vakbond FNV Bouw, het Economisch Instituut Bouw en branche-organisatie Bouwend Nederland waarschuwden eind vorig jaar al voor enorm veel ontslagen in de bouwsector.