Twee keer zilver Ireen Wüst op WK afstanden in Sochi
Ireen Wüst heeft zaterdag op het WK afstanden in het Russische Sochi twee zilveren medailles gewonnen. Op de 5000 meter moest de Goirlese haar meerdere erkennen in Martina Sablikova. Op de 1000 meter werd ze verslagen door de Russin Olga Fatkoelina.
Donderdag en vrijdag werd Wüst wél wereldkampioen op de 1500 meter en de 3000 meter. Vooral de nederlaag op de 1000 meter was verrassend. "Het was een goede race van mij, maar zeker niet vlekkeloos", zei ze.
Te langzaam op 1000 meter"Ik had een goede start, maar mijn eerste volle ronde was daarna te langzaam", zei Wüst over de 1000 meter. "De echte snelheid wilde niet komen. Daardoor kwam ik net tekort voor mijn derde wereldtitel. Maar ik ben wel tevreden hoor. Ik ben tenslotte toch maar mooi tweede van de hele wereld."
Wüst was zelf ook een beetje verbaasd over de winst van Fatkoelina. "Zij is boven zichzelf uitgestegen. Ze reed op haar thuisbaan de race van haar leven."
Vijf kilometer: technisch goede raceHaar race op de vijf kilometer vond Wüst 'keurig'. "Het ging niet heel makkelijk, maar het was technisch wel een goede race. En ook heel vlak. Met 7.02 rijd ik gewoon een keurige tijd. Ik ben tevreden, al is het gat met Sablikova wel groot. Maar ik heb nog een jaar."
Wüst zei ook dat ze hoopt dat andere schaatssters zich gaan specialiseren op de langste afstand. "Ik doe het in ieder geval niet", zei de Goirlese. "Het zou mooi zijn als er wat meer concurrenten voor Sablikova bij komen."