Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen leukste uitje van Brabant
De Loonse en Drunense Duinen is niet het leukste uitje van Nederland. Die eer ging naar Dierenpark GaiaZOO in Kerkrade. De Apenheul en De Efteling waren tot het laatst in de race voor de landelijke titel.
De winnaar van ‘Het meest innovatieve uitje van 2013’ is het muZIEum in Nijmegen. Bijna 100.000 leden van de ANWB hebben hun stem uitgebracht via 'Het Land van ANWB' op landelijke en provinciale uitjes.
Prijs komt niet uit het nietsDe afgelopen jaren is er veel geïnvesteerd in het nationaal park. Door de inzet van Natuurmonumenten en Brabants Landschap is de kwaliteit van de natuur verbeterd. Bedrijven en zeker de gastheren van het nationaal park zijn goed geïnformeerd en dragen de boodschap van het gebied uit aan de gasten, aldus de jury.
IVN Brabant organiseert er wandelingen en activiteiten. Door de vele gidsen worden 11.000 leerlingen per jaar begeleid tijdens een van de educatieve programma's. De kinderen zijn dan ook de jongste ambassadeurs van het park. Peter van Vugt: "Ik zie de toekenning van de prijs als een waardering voor de vrijwilligers van IVN en Natuurmonumenten, die zich inzetten als gids of beheerder in het gebied."