Bredase Laura Martens finalist in Engelstalige schrijfwedstrijd
Goed schrijven in je moerstaal is vaak al een prestatie. Maar de Bredase scholiere Laura Martens zit in de finale van een prestigieuze internationale scholierenschrijfwedstrijd in het Engels. Die is georganiseerd door de BBC en de ESU Young Writers Award 2013. "Er fietsen vaak Engelse woorden door mijn Nederlands heen."
De organisatoren zijn op zoek naar Nederlands beste sprekers en schrijvers in het Engels. Scholieren moeten een opiniestuk van zeshonderd woorden schrijven.
Meer dan honderd inzendingenUit meer dan honderd inzendingen heeft een jury van in Nederland werkende Britse journalisten acht finalisten gekozen, onder wie de 17-jarige Laura Martens uit Breda. Ze schreef een verhaal met als vraag of orgaandonatie verplicht moet worden gesteld. "Het is heel gaaf om genomineerd te zijn."
Volgens Laura is ze zo goed in het Engels doordat ze tweetalig onderwijs volgt op De Nassau. "Dan leer je bijna automatisch Engels te spreken en te denken. En daar heb je erg veel aan."
Schrijfcursus als prijsOp 16 april wordt de winnaar gekozen. De winnaar van de BBC Young Writers Award mag een schrijfcursus van een week volgen in het Verenigd Koninkrijk en daarnaast ook meelopen op de redactie van mediapartner nrc.next. "Dat lijkt me echt heel vet om die te winnen."
