Gemeente Tilburg wacht onderzoek naar onterechte staatssteun Willem II af
De gemeente Tilburg wacht het onderzoek van de Europese Commissie naar staatssteun die Willem II zou hebben gehad af en stapt in de tussentijd niet naar de rechter. De gemeente Eindhoven doet dat wel, maar de Tilburgse wethouder Auke Blaauwbroek ziet daar geen aanleiding voor.
De commissie vermoedt dat de huur die Willem II betaalt voor het stadion aan de gemeente, twee keer ten onrechte verlaagd is. Dat gebeurde in 2009 en 2010.
Onderzoek De prijs die er voor de verlagingen lag was volgens de commissie een goede prijs. Blaauwbroek benadrukt dat de gemeente destijds onderzoek heeft laten uitvoeren naar de huurprijs door een expertisebureau. "Daaruit bleek dat andere clubs voor soortgelijke stadions minder huur betalen."
Volgens Blaauwbroek is de huur daarom terecht aangepast en hij ziet het uiteindelijke oordeel van de commissie dan ook met vertrouwen tegemoet. Nu moet de gemeente Tilburg extra informatie over de huurverlagingen aan de commissie verschaffen en die gaat die informatie onderzoeken en komt over achttien maanden met een uiteindelijk oordeel.
VertrouwenDe gemeente Tilburg wacht dat rustig en met vertrouwen af en stapt niet in de tussentijd naar de rechter.
