Machinist met borrel op mag in dienst blijven bij NS, collega's woedend
Een van hen schrijft dat in een brief aan de Telegraaf. De man zou al een keer zijn rijbewijs zijn kwijtgeraakt vanwege alcoholmisbruik. Ook schrijft de anonieme collega dat de man veroordeeld zou zijn voor mishandeling na het gebruik van alcohol.
Zero toleranceNS-woordvoerder Eric Trinthamer laat weten dat de man 0.2 promille alcohol in zijn bloed had. Wettelijk is een maximum van 0.5 promille toegestaan. "Bij de NS hebben we een zerotolerancebeleid, maar bij overtreding leidt dat niet direct tot ontslag. Omdat deze man een onberispelijke staat van dienst heeft raakt hij zijn baan niet kwijt", aldus Hinthamer.
De machinist mag een half jaar lang geen trein besturen. In die tijd zal hij een andere functie krijgen binnen de NS.
Geen gevaar voor reizigersOver de beschuldiging van zijn collega's dat hij al eerder met alcohol op gereden heeft, zegt zijn werkgever het volgende "Dat staat in een anonieme brief. Voor ons is belangrijk wat er op het werk gebeurt. Deze man is bij ons nu voor het eerst betrapt op alcoholmisbruik."
De treinreizigers zijn volgens de NS niet in gevaar geweest. Machinisten worden met enige regelmaat verrast met een blaastest. "Dat is volgens ons een goede stok achter de deur om niet met alcohol achter het stuur te kruipen", zegt de woordvoerder.
Machinistenvakbond: merkwaardige briefWoordvoerder Wim Eilert van de VVMC, de vakbond voor rijdend personeel, vindt het merkwaardig dat de NS een brief aan collega's van de machinist heeft gestuurd. "Maar ik snap het wel, anders gaat het nieuws net zo snel rond in koffiekamers", zegt Eilert. De betrokken machinist is geen lid van de machinistenvakbond.
"De vakbond staat in principe achter het zero-tolerance beleid van de Nederlandse Spoorwegen", vervolgt Eilert. "Maar als vakbond ga ik de NS natuurlijk niet vragen om personeel te ontslaan." Hij vindt de strikte alcoholregels voor machinisten terecht, die gelden ook voor beroepen als verkeersvlieger.