Van Loon tevreden na zware etappe in Abu Dhabi Desert Challenge
Rallyrijders Erik van Loon uit Riethoven en Wouter Rosegaar uit Zeeland zijn maandag achtste geworden in de tweede etappe van de Abu Dhabi Desert Challenge. Van Loon en Rosegaar hadden het zwaar in de woestijn en kwamen een paar keer vast te zitten in de duinen.
Door het resultaat van vandaag zakt het duo naar de vierde plek in het algemeen klassement. Ze staan op 36 minuten van de leider Nani Roma.
Tevreden“Vandaag was wel een zware dag", aldus Van Loon. "We zijn sterk begonnen met een snellere tijd dan de MINI’s. Daarna hebben we wat minuten verloren in het mulle zand, dat komt doordat de motor inhield."
Omdat te verhelpen zijn de monteurs onder de wagen gedoken. "We weten intussen waar het probleem zit en de monteurs gaan zoeken naar een andere setting om het probleem te kunnen verminderen. Daardoor hebben we een dik half uur verloren, anders hadden we waarschijnlijk rond de tijd van Roma gezeten."
'Morgen weer zware dag'Maar Van Loon is tot nu toe niet ongelukkig met het verloop van de rally. "Uiteindelijk verliezen we dus 33 minuten op de MINI van Roma. We zijn wel dik tevreden, het gaat gewoon goed in de auto. Morgen wordt wederom een zware dag, maar ik heb er wel zin,” vertelt Van Loon.
De proef van dinsdag is bijna 285 kilometer lang en gaat wederom door het zand en de duinen. De deelnemers beginnen met een verbinding van 94 kilometer en rijden vervolgens de proef, vanaf de finish is het 34 kilometer naar het bivak. De eerste auto start om halfnegen 's ochtends plaatselijke tijd (halfzeven dinsdagmorgen, Nederlandse tijd) aan de proef.
