Ontdek

Boxtelse broers de cel in voor grootscheepse belastingontduiking

11 april 2013 om 15:27 • Aangepast 21 september 2025 om 14:29

De Boxtelse broers Jos en Joop G. gaan twee en 2,5 jaar de cel in voor grootschalige belastingontduiking. Dat heeft de rechtbank in Breda vrijdagmiddag bepaald.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De broers van 52 en 60 hebben volgens de FIOD (Fiscale Inlichtingen en Opsporing Dienst)  zo'n 18 miljoen euro naar Montenegro weggesluisd.  Dat geld werd zogenaamd gereserveerd voor de bouw van een vakantiepark in Montenegro. Maar in werkelijkheid werd er helemaal niets gebouwd. Op die manier werd een groot bedrag aan vennootschapsbelasting niet betaald.
De FIOD is ook naar Montenegro afgereisd, maar de lokale autoriteiten wisten niets van een vakantieresort. Zelfs voor de rechter is het niet te achterhalen voor hoeveel geld de fiscus precies is benadeeld. De Bredase accountant en tevens financieel directeur Cees J. hoeft niet de cel in. Hij kreeg 240 uur werkstraf en 30.000 euro boete voor het doen van valse aangifte en rommelen met afschrijvingen. J. is registeraccountant.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.