Ontdek

Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk: wel samenwerken, niet samenvoegen

14 april 2013 om 13:22 • Aangepast 29 september 2025 om 17:44

Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk gaan vanaf maandag nauwer samenwerken. De drie burgemeesters hebben hun handtekening gezet onder een overeenkomst.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Er zal worden samengewerkt op de volgende vijf gebieden:- Belastingen- Crisisbeheersing- Arbeidsmarkt - Registraties - Bijzondere Opsporings Ambtenaren. ( BOA's).
Volgens burgemeester Machteld Rijsdorp van Goirle is de samenwerking geen opmaat naar samenvoeging. De samenwerking sluit aan bij de adviezen van de commissie Huijbregts, die pleitte eerder voor samenwerking om de gemeenten sterker te maken. Minister Plasterk ziet meer in gemeenten van minimaal 100.000 inwoners.
Kareltje ziek, afdeling niet bezet"Sommige afdelingen zijn nu zo klein, dat wanneer Kareltje ziek is, de afdeling onbezet is", zegt burgemeester Ryan Palmen van Hilvarenbeek. Met deze samenwerking kunnen we dat voorkomen en ook nog kosten besparen". Mocht deze proef slagen, dan wordt gekeken of er op meer gebieden samen te werken is.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.