Twaalf jaar cel voor doden campingeigenaar Fred Nijholt uit Ledeacker
Fred Nijholt werd in mei vorig jaar doodgeschoten in de kantine van zijn camping in Ledeacker. Dit gebeurde voor de ogen van zijn vrouw en kinderen. Aanleiding voor de schietpartij zou een ruzie zijn over hondenpoep.
Moord niet bewezenDe rechtbank vond moord niet bewezen en dus pakte de straf voor Leen H. lager uit dan de geëiste vijftien jaar cel. Piet M. werd alleen veroordeeld wegens wapenbezit en kreeg daarvoor zes maanden cel. Die heeft hij al in voorarrest vastgezeten en dus hoeft hij niet alsnog de cel in.
De rechtbank liet bijna twee weken geleden Piet M. plotseling vrij. Zijn advocaat had om vrijlating gevraagd, maar dat werd op de zitting nog afgewezen. De rechtbank veranderde later van gedachten.
'Doe jij het of doe ik het?'Volgens zijn advocaat wist Piet M. niet dat Leen H. het wapen bij zich had en ging schieten. De vrouw zelf verklaarde dat zij het wapen van de man had gekregen met de mededeling: "Doe jij het of doe ik het?" Maar ze trok die verklaring later weer in. Ze zegt nu niet te weten hoe het wapen in haar handen terecht is gekomen.
De weduwe van Fred Nijholt, Judith Nijholt, liet twee weken geleden weten geschokt te zijn door de vrijlating. "Dit is zo belachelijk, ik heb er geen woorden voor." Leen H. moet de nabestaanden van Fred Nijholt een schadevergoeding van 11.000 euro betalen.