Directeur Helmond Sport: '100% vertrouwen dat het goedkomt met de Jupiler League'
Helmond Sport-directeur Mario Captein heeft denkt dat de werkgroep die ingesteld is door de Jupiler League met goede ideeën zal komen om het voortbestaan van de eerste divisie te garanderen. "Ik heb er 100% vertrouwen in dat het goedkomt met de Jupiler League."
De Jupiler League zoekt een creatieve uitweg om een gezonde toekomst van het voetbal in de eerste divisie te garanderen. Een breed opgestelde werkgroep brengt momenteel alle kansen, mogelijkheden en beperkingen in kaart van de competitie, die door het bankroet van SC Veendam en AGOVV nu nog maar uit zestien clubs bestaat.
Alle clubs hebben ideeën ingebracht waarmee de werkgroep aan de slag gaat. Helmond Sport vindt dat de Jupiler League uit minimaal zestien en maximaal achttien clubs moet bestaan. "En de eerste optie is dat dat de huidige zestien clubs zijn. Het toevoegen van beloftenelftallen heeft niet de voorkeur."
Extra toernooi"Ook zouden de thuisspelende clubs zelf de speeldag moeten bepalen. Ik ben er van overtuigd dat als wij op zaterdag spelen in plaats van op vrijdag, wij daar veel mensen een plezier mee doen", stelt Captein. Hij denkt ook aan een toernooi naast de KNVB-beker, exclusief voor Jupiler League-clubs. "We moeten namelijk 36 tot 40 speelrondes hebben, inclusief play-offs. De winnaar zou dan een ticket voor de play-offs moeten verdienen."
Binnen drie weken moet er al meer duidelijk zijn over de ideeën van de werkgroep. Volgens voorzitter Simon Kelder van de Coöperatie Eerste Divisie moet de Jupiler League sowieso de periode tot 2016 overbruggen. In dat jaar is er voor de eerste keer sprake van verplichte promotie vanuit de topklasse naar de Jupiler League.