300 kilo aan hammen gestolen bij twee inbraken bij biologische boerderij De Buitenman in Lage Mierde

24 april 2013 om 14:47
nl
Bij biologische boerderij De Buitenman in lage Mierde is in de afgelopen dagen twee keer ingebroken. Daarbij werd onder meer 300 kilo aan hammen gestolen. Eigenaar Tom Romme is erg geschrokken. "Je bent je onschuld kwijt."
Geschreven door

De eerste inbraak vond dit weekend plaats. Toen werd uit een koelcel 300 kilo aan hammen gestolen. "We hadden net geslacht en al het vlees verwerkt", vertelt eigenaar Tom Romme. "In de koelcel hing 300 kilo aan hammen om uiteindelijk in de winkel te verkopen."
Duizenden euro's schadeNaast de hammen werden er ook andere levensmiddelen gestolen. De schade wordt geraamd op duizenden euro's. Alsof de eerste diefstal al niet erg genoeg was, werd twee dagen later opnieuw ingebroken in de boerderij.
Dinsdagochtend vroeg was de boerderij opnieuw doelwit. "Toen werd een deur in de herberg geforceerd, kassa van de toonbank gegooid, vrieskist leeggestolen. Al het bevroren vlees weg. Ook hebben ze twee snijmachines meegenomen." De politie vermoedt door dezelfde daders.
Dubbele klap voor eigenaarVoor Romme een dubbele klap in het gezicht. "We hebben de boerderij en de zaak helemaal zelf opgebouwd en net als het goed gaat lopen, gebeurt dit. Dat is heel frustrerend." Ook persoonlijk heeft Romme een knauw opgelopen. "Het vertrouwen in de mens is hierdoor wel afgenomen."
Romme kan er nog steeds niet met zijn hoofd bij dat er in zijn biologische boerderij is ingebroken. "Zoiets gebeurt op andere plekken, niet bij ons. Nooit bij stilgestaan dat dieven dit zouden willen stelen. Je vraagt je af wie zoiets meeneemt? Waar moet je er mee naar toe?", aldus Romme.
Getuigen gezochtHet betekent dat Romme maatregelen moet nemen, waarvan hij nooit had gedacht die te moeten nemen. "Nu moeten we de boerderij beter gaan beveiligen. We moeten de deuren gaan verzwaren, andere sloten er op, we gaan een camera plaatsen. Je bent je onschuld kwijt."
De politie is ondertussen op zoek naar getuigen. Een ooggetuige wist de politie al te melden dat de daders bij de inbraken gebruik maakte van een donkerkleurige Opel Astra stationwagon, waarbij het opvallend was dat er zowel aan voor als achterkant van de auto schade was.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.