Advertentie
Zoni Weisz uit Uden tekent petitie tegen naziherdenking in Vorden
24 april 2013 om 23:05 • Aangepast
29 september 2025 om 15:48
Zoni Weisz uit Uden, die als enige van zijn gezin de Tweede Wereldoorlog overleefde, heeft een petitie getekend tegen de herdenking van nazisoldaten uit de oorlog. De herdenking wordt op 4 mei in Vorden gehouden. Tegelijk worden de slachtoffers van het naziregime herdacht.
Ook andere schrijvers en wetenschappers tekenden de petitie. Onder hen schrijfster Nelleke Noordervliet, oorlogsverslaggever Arnold Karskens en advocaat Herman Loonstein.
Levensverhaal Zoni Weisz kreeg in 2011 bekendheid toen hij op emotionele wijze zijn levensverhaal vertelde voor de Duitse Bondsdag in Berlijn. Dat deed hij op de dag dat wereldwijd de Holocaust wordt herdacht. In de Tweede Wereldoorlog kwamen onder het naziregime 500.000 zigeuners om.
Weisz komt uit een zigeunerfamilie en hij verloor zijn vader, moeder, broertje en zusje in de Tweede Wereldoorlog.
Advertentie
Advertentie
