Ontdek
VIDEO

Toeschouwers ONK Gemert genieten van Jeffrey Herlings, het zieke 'wereldwonder'

27 april 2013 om 19:55 • Aangepast 28 september 2025 om 21:28

Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zondag met overmacht de wedstrijd om het ONK in Gemert gewonnen. De wereldkampioen uit Elsendorp won ondanks een buikgriep met twee vingers in de neus beide manches. "Hij is een wereldwonder."

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

"Het was niet makkelijk", zuchtte Herlings na afloop van de eerste omloop. "Ik moet overgeven en heb diarree, maar probeer er het beste van te maken." En dat bleek voldoende, want ook in de tweede omloop bleef Herlings zijn rivalen eenvoudig voor.
Glenn Coldenhoff uit Heesch presteerde ook prima in Gemert: hij eindigde als tweede in de eerste manche en als derde in de tweede omloop.
Hegemonie van HerlingsDe Elsendorper is bezig aan een indrukwekkend seizoen. Hij wint overal waar hij verschijnt en dat doet hij op mondiaal niveau net zo gemakkelijk als nationaal. De vraag is hoe lang de motorcrossfans de hegemonie van Herlings nog als speciaal zullen ervaren. “Een halve winnaar is geen winnaar. Daar kijken de mensen tegenop.  En niet naar een gewone winnaar, want die zijn er genoeg”, zegt een oudere motorcrossfan. 
De motorcrossfans – velen van hen zijn tevens Herlings-fan – in Gemert beseffen goed dat de wedstrijden in de MX2-klasse voorspelbaar zijn. Toch blijven ze de wedstrijden volgen. “Je moet dat zo zien: Jeffrey is een wereldwonder. Er zijn meer goeie net als Jeffrey, maar als het je lukt om de meeste deelnemers op twee rondes te rijden dan heb je het goed voor elkaar”, zegt een oudere Herlings-fan.
Wedstrijd als optredenOok Herlings is niet bang dat de wedstrijden ‘saai’ worden vanwege de voorspelbaarheid. “Voor veel fans is het niet om mij te zien winnen of verliezen. Zij komen om mij te zien rijden. Als je naar een concert gaat van iemand dan ga je ook voor het optreden en dat geldt ook voor mij. Ze komen een beetje naar mijn optreden kijken. Hopelijk maakt dat hen gelukkig.”

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.