VIDEO

Emotionele, maar goede bijeenkomst op basisschool De Kreek'l na familiedrama Reek

30 april 2013 om 16:58 • Aangepast 15 oktober om 17:58
De bijeenkomst van woensdag voor ouders en hun kinderen op basisschool De Kreek'l in Reek was emotioneel zwaar, maar het was een goede bijeenkomst. Dat zegt directeur Piet de Jongh van de school. De school hield een bijeenkomst vanwege het familiedrama dat zich zondag in het dorp voltrok.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Een 41-jarige man bracht toen zijn 42-jarige vrouw Patricia Veldhoen om het leven. Hun zoontje, de 12-jarige Harm Veldhoen raakte zwaargewond. Hij ligt nog steeds kritiek in het ziekenhuis. Het 10-jarige dochtertje Pien bleef ongedeerd.
Burgemeester in gesprek met oudersBeide kinderen zitten op basisschool De Kreek'l. Schoolgenoten en hun ouders werden woensdag bijgepraat, maar de bijeenkomst was er ook vooral om samen te zijn na de heftige gebeurtenis. Zestig ouders en hun kinderen waren gekomen. De burgemeester was ook aanwezig. Hij bracht de ouders op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Kinderen konden in hun eigen klas met een leraar praten over wat er is gebeurd.
Dat was volgens De Jongh indrukwekkend. De schooldirecteur en leraren zijn zelf ook erg aangeslagen, net als de kinderen. Hij moest hen vertellen dat Harm dit jaar niet terugkeert op de school. "De waarheid moet je niet verbergen'', aldus de directeur. En kinderen komen dan met heel andere vragen dan volwassenen. Want 'Harm heeft een rol in de musical en hoe moet dat nu?'
Normale routine oppakkenMet de klas is afgesproken dat alle leerlingen hun boodschap aan Pien op een briefje schrijven en dat gezamenlijk naar haar sturen om haar te steunen in deze moeilijke tijd. "We hopen dat ze snel terugkomt op school. Dit is een vertrouwde omgeving voor haar en dat is misschien ook wel het beste", zo zegt De Jongh. Verder wil de directeur na de vakantie de normale routine zo snel mogelijk weer oppakken.
De school heeft voor ouders en kinderen een gedenkhoekje ingericht met een foto van de overleden moeder Patricia en een kaarsje. Kinderen en ouders kunnen zich daar even terugtrekken. 
Verwerken duurt langZeven maatschappelijk werkers waren aanwezig om ouders, leerkrachten en kinderen bij te staan. De bijeenkomst duurde ruim een uur. Sommige ouders vonden het een zware bijeenkomst, maar waren wel blij dat ze met iedereen samen over het drama konden praten. "Het was goed om bij elkaar te komen. Het zal wel een tijd duren voor iedereen om dit te verwerken", vertelde een van de ouders.
De politie hield na de steekpartij de 41-jarige man van de overleden vrouw aan. Volgens een politiewoordvoerder is hij de vader van beide kinderen die in huis aanwezig waren. De verdachte wordt donderdag voorgeleid. Dan wordt besloten of hij langer in voorlopige hechtenis moet blijven.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.