Activisten en honden trekken door Escharen voor actie tegen dierproeven
Zo'n honderd activisten en vijftig honden hebben donderdagmiddag meegelopen met de hondenblafactie in Escharen. De activisten van de Anti Dierproeven Coalitie (ADC) maken zich boos over dierproeven met honden. Hondenfokkerij Jan Rutten in Escharen levert dieren aan MSD Animal Health in Boxmeer, die er dierproeven op uitvoert. Daar moet een einde aan komen, vindt ADC.
De hondenfokkerij was beveiligd.
Rustige actieRutten had ongeveer vijf beveiligers ingehuurd die het pand bewaakten. Maar de actie verliep rustig, dus hoefden de beveiligers niet in actie te komen. De hondenblaftocht begon bij de kerk in Escharen en eindigde bij de hondenfokker. Daar werd een toespraak gehouden door de voorzitter van ADC.
De deelnemende hondjes hadden hangers om met de tekst: 'Test niet op mijn vriendjes'. Activisten deelden onderweg folders uit, waarin staat dat dierproeven volgens ADC onnodig zijn.
Activisten voor de rechterAl eerder kwam de groep activisten in actie tegen hondenfokker Jan Rutten in Escharen. Zo werden in april zes hondjes meegenomen bij de fokker, die aangifte deed. De activisten moeten daarvoor half juli voorkomen bij de politierechter.
