Ontsnapte sabelantilope afgeschoten in Safaripark Beekse Bergen

19 mei 2013 om 19:18 • Aangepast 29 september om 12:09
In Safaripark Beekse Bergen in Hilvarenbeek is laat op de maandagmiddag een sabelantilope ontsnapt en daarna afgeschoten. Het dier ontsnapte bij een transport op het dienstterrein van het safaripark.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het dienstterrein is relatief ver van het publiek verwijderd. Toch besloten parkmedewerkers om het dier af te schieten, aangezien er volgens een woordvoerder altijd een kans bestaat dat een dier alsnog naar het publiek zou lopen.
Afgeschoten volgens protocolDat een potentieel gevaarlijk dier moet worden afgeschoten, staat in het protocol van het safaripark. De sabelantilope staat bekend om zijn grote hoorns, die volgens een woordvoerder gevaarlijk kunnen zijn. Het safaripark zegt eerst te hebben geprobeerd om de sabelantilope te verdoven, maar dat is niet gelukt.
Eerder deze week stierf ook een jonggeboren giraffe in het park. Het beestje kreeg geen melk van haar moeder. De giraffe werd niet aan de fles gezet, omdat dat volgens een woordvoerder te veel breekt met de natuurlijke gang van zaken.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.