Chauffeur dodelijke busramp Sierre deed geen zelfmoordpoging en had geen last van hartfalen
De Zwitserse rechtbank denkt dat de oorzaak van de ramp dan ook ligt in een moment van onoplettendheid van de chauffeur. De rechtbank wil het onderzoek naar de ramp daarom afsluiten.
RapportenDe families van de slachtoffers zijn dinsdag op de hoogte gebracht van de laatste onderzoeksresultaten. Het ging om twee medische rapporten: één over mogelijk hartfalen en één over mogelijk gebruik van antidepressiva door de chauffeur.
Uit de lijkschouwing bleek niet dat de man hartproblemen had. Wel is gebleken dat de chauffeur al twee jaar milde antidepressiva nam. Maar gezien de duur van de behandeling, het feit dat de medicatie werd afgebouwd en de leeftijd van de chauffeur is het niet aannemelijk dat hij een zelfmoordpoging heeft gedaan, aldus de experts.
Geen vertrouwenDe ouders van Roma lieten weten dat ze geen vertrouwen hadden in het onderzoek. Ze zeiden dat ze de dood van Roma niet kunnen verwerken als de oorzaak van het ongeluk niet bekend is. De autoriteiten waren onder andere niet duidelijk over de hulpverlening na het ongeluk. De ouders zijn bang dat hun kind lang op hulp heeft moeten wachten.
Sommige nabestaanden hadden zelf ook onderzoek gedaan en dachten dat de chauffeur wel zelfmoord gepleegd had. De weduwe van de chauffeur ontkende dat.