Ontdek

Onderzoeker TU Eindhoven krijgt bijna 800.000 euro subsidie

20 mei 2013 om 20:36

Een onderzoeker van de faculteit Werktuigbouwkunde van de Technische Universiteit Eindhoven heeft dinsdag bijna 800.000 euro subsidie toegekend gekregen voor zijn onderzoek naar 'extreem oprekbare elektronica'. Hij ontvangt de zogeheten Vidi-prijs van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek.

Geschreven door

Dr. ir. Johan Hoefnagels doet onderzoek naar elektronica die samen moet samengaan met biologische weefsels als de hersenen en het hart. Zijn bevindingen zouden futuristische medische toepassingen mogelijk maken. Zo kan de elektronica bijdragen aan het tegengaan of controleren van epileptische aanvallen.
De Vidi-prijs is bedoeld voor excellente onderzoekers die na het promoveren jarenlang succesvol onderzoek hebben verricht. De wetenschappers behoren tot de beste tien tot twintig procent van hun vakgebied. Met de subsidie kan de wetenschapper vijf jaar onderzoek doen.
Bijna negentig wetenschappers in de prijzenIn totaal kregen 86 wetenschappers dinsdag een subsidie van maximaal 800.000 euro toegekend uit de Vernieuwingsimpuls van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek. Met het geld kunnen ze zelf onderzoek doen.
Behalve Hoefnagels viel er nog wetenschapper van een Brabantse universiteit in de prijzen. Marketingonderzoeker Aurélie Lemmens van Tilburg University krijgt subsidie voor haar onderzoek naar het effectief vermarkten van innovaties.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.