Ontdek

Eerste blauwalgalarm van het jaar in vijvers in Boxtel, Tilburg en Nuenen

2 juni 2013 om 16:43 • Aangepast 29 september 2025 om 10:06

De eerste waarschuwing voor blauwalg van het jaar is een feit. In vijvers in Boxtel, Tilburg en Nuenen is blauwalg gevonden. Maar bekijk het van de zonnige kant: de zomer is eindelijk in aantocht, want zonder hoge temperaturen geen blauwalg.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De gemeente heeft waarschuwingsborden geplaatst bij het Leijsenven en de vijver Essche Heike in Boxtel, de vijver Stokhasselt in Tilburg en de vijver bij het gemeentehuis in Nuenen.
BlauwalgBlauwalg ontwikkelt zich bij hoge temperaturen in stilstaand water. Als je in water met blauwalg gaat zwemmen, kun je last krijgen van jeuk en rode vlekken op je huid. Als je het water via je mond binnen krijgt, kan het maag- en darmklachten veroorzaken.
Dat geldt ook voor honden die in contact komen met het water. Daarom raadt de gemeente mensen af om hun honden in de buurt van de vijvers uit te laten.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.