Onderzoek: 'Borstkanker kan eerder worden opgespoord'
Uit het onderzoek van Van Breest Smallenburg in Zuid-Nederland blijkt dat gemiste tumoren eerder opgespoord hadden kunnen worden met tweerichtingen-mammografie, het maken van afbeeldingen van de borstklier met röntgenstraling.
Het gaat om tumoren die werden ontdekt tussen twee onderzoeken in, zogeheten intervalkankers. Tijdens het eerste onderzoek was de mammografie vanuit twee richtingen, tijdens het tweede onderzoek slechts vanuit één richting. Daardoor werd relatief een groot aantal tumoren over het hoofd gezien, zo blijkt uit het onderzoek.
Promoveren in RotterdamDankzij het onderzoek van Van Breest Smallenburg heeft de Gezondheidsraad besloten om voortaan de mammografie ook tijdens het tweede onderzoek vanuit twee richtingen te doen. De onderzoekster promoveert donderdag op haar proefschrift aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.