VIDEO

Miljoenen PostcodeLoterij vallen in Groenstraat Udenhout: 'Ik snap er helemaal niks van'

4 juni 2013 om 02:10
nl
De grote winnaars van de PostcodeLoterij wonen in de Groenstraat in Udenhout. Om twee uur gingen Quinty Trustfull en Winston Gerschtanowitz langs bij de tien winnaars van de postcode 5071 ED.
Geschreven door

De winnaars zijn nogal ontdaan door de geldprijzen. "Ik snap er helemaal niks van. En mijn zoon: één miljoen", roept een winnaares. Een buurtbewoonster mompelt: "Maar je moet wel bij ons blijven wonen hoor." De vrouw knikt. "Dat doe ik, dat doe ik."
Voor mensen die buiten de boot vielen, was het verlies zuur. Een man verzucht: "Ik moest kiezen: of benzine voor de auto, of een lot. Ik koop nooit loten hoor, maar als ik dit had geweten had ik er één gekocht."
In totaal 26 lotenDe tien winnaars van de hoofdprijs speelden mee met in totaal 26 loten. De grootste klapper is voor een gelukkig gezin. Dat won ruim twee miljoen euro. Het gezin kon dinsdag niet meefeesten, want het was op vakantie.
Eén huishouden won ruim 1,8 miljoen en twee huishoudens kregen een cheque van ruim 1,1 miljoen. En dan waren er nog drie prijzen van ruim 738.000 euro en drie prijzen van ruim 369.000 euro. Eerder was al bekend geworden dat de miljoenenprijs van de meitrekking gevallen was op postcode 5071 in Udenhout. In totaal is de Postcodekanjer 18,9 miljoen euro waard.
Veel monumentale boerderijenDe Groenstraat ligt aan de buitenkant van het dorp, het is een weg richting Biezenmortel. Er staan veel monumentale boerderijen. Een van de inwoners van Udenhout verzuchtte na het horen van de winnende locatie: "Dat is de duurste straat van Udenhout."
Veel inwoners reageerden niet erg verrast op het nieuws dat de miljoenenprijs op de Groenstraat is gevallen. Blijkbaar ging het gerucht al rond in het dorp.
Feest met optredensDe PostcodeKanjer bestaat uit een wijkprijs en een postcodeprijs. Deelnemers waarvan de postcode begint met 5071 (wijk) winnen met elkaar 9,45 miljoen euro. De andere 9,45 miljoen euro wordt verdeeld onder de deelnemers van één specifieke postcode (cijfers én letters) binnen deze wijk. Dat is dus de Groenstraat.
Maandag was de grote miljoenenprijs al het gesprek van de dag in het dorp. Het wijkfeest aanstaande vrijdag is op het Tongerloplein in het dorp, met optredens van Berget Lewis, Wolter Kroes en Xander de Buisonjé. Gaston Starreveld maakt dan ook bekend welk bedrag de wijkwinnaars per lot ontvangen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.