Extra toezicht Franz Léharplein Eindhoven niet langer nodig
Het extra toezicht op het Eindhovense Franz Léharplein wordt afgebouwd. Volgens de gemeente is dit mogelijk omdat het de laatste tijd rustiger is op het plein. Er komen nog maar weinig meldingen van overlast en criminaliteit binnen, zo stelt het college van burgemeester en wethouders in een raadsinformatiebrief.
Ook uit ervaringen van bewoners en winkeliers op en rond het plein blijkt volgens het Eindhovense college dat de situatie is verbeterd. Het extra toezicht door medewerkers van stadstoezicht werd eind vorig jaar door het college ingesteld. Dit op aandringen van bewoners na een aantal berovingen en overvallen.
De overlast zou volgens bewoners met name worden veroorzaakt door junks en alcoholverslaafden. Het afbouwen van de extra inzet betekent volgens het college niet dat er geen toezicht meer gehouden wordt.
Nieuwe opschaling mogelijkBewoners en winkeliers kunnen volgens burgemeester en wethouders nog altijd om extra inzet vragen bij de buurtinfowinkel. En mocht de overlast weer toenemen dan kan de inzet van stadstoezicht weer worden opgeschaald.
