Benno Larue komt vrijdag vrij: 'Ik wil niet weten waar hij woont, anders ga ik hem opzoeken'
De Bossche zwemleraar Benno Larue komt vrijdag voorwaardelijk vrij. Hij misbruikte tientallen zwakbegaafde meisjes. Zijn advocaat zei donderdagavond dat er een woonplaats voor Larue is gevonden. Gilbert Tytens, vader van één van de slachtoffers, wil niet weten waar: "Dan is de kans groot dat ik in de verleiding kom om hem op te gaan zoeken."
"Ik vind het nergens op slaan dat hij nu al vrijkomt", zei hij vrijdagochtend tegen Omroep Brabant. "Maarja, dat is nu eenmaal de rechtspraak, hè." De nieuwe woonplaats van Larue is niet bekend. Hij heeft een gebiedsverbod gekregen voor tien Brabantse gemeenten.
'Zielig menneke'Larue schreef een brief aan de ouders van de slachtoffers, maar daar heeft Tytens geen boodschap aan. "Het doet me helemaal niets, in mijn ogen is het een groot zelfbeklag. Hij schrijft dat 'ie een zielig menneke is en dat hij een slechte jeugd heeft gehad, maar daar worden wij totaal niks wijzer van."
Tytens legde uit dat Larue waarschijnlijk toch niets had kunnen schrijven dat hem zou helpen. "Hij heeft ons zo diep gekwetst, zo diep pijn gedaan. Ik denk niet dat dat nog goed te maken is."
LevenslangMet de dochter van Tytens gaat het langzaamaan weer wat beter. "Ze heeft psychische hulp gehad", aldus Tytens. "Maar soms heeft ze buien dat ze ineens meer afstand van mensen neemt of dat ze ineens in huilen uitbarst. We komen er maar niet achter wat er dan aan de hand is. Benno komt vrij, maar wij hebben levenslang."
Larue werd in 2009 gearresteerd en kreeg zes jaar celstraf. Daar heeft hij nu tweederde deel van uitgezeten.