Galema scoort bij debuut in Oranje
Jelle Galema heeft een droomdebuut gemaakt in het Nederlands hockeyelftal. De jeugdige aanvaller van Oranje Zwart zag Oranje niet alleen met 4-2 winnen van Spanje, maar hij maakte zelf ook nog een doelpunt.
Oranje oefende in Rotterdam tegen Spanje als voorbereiding op de Hockey World League dat donderdag begint.
De Hockey World League is een nieuw toernooi waar de deelnemers zich kunnen plaatsen voor het WK. Omdat dat WK volgend jaar in Den Haag gespeeld wordt, is gastland Nederland zowel bij de mannen als de vrouwen al geplaatst.
Jelle Galema trainde al een paar keer mee met Oranje en speelde ook enkele oefenpotjes. Maar dinsdagavond maakte hij dus zijn officiële debuut in het Nederlands elftal. Galema bekroonde dat debuut met een doelpunt. De andere treffers kwamen van Constantijn Jonker (2) en Robbert Kemperman.
OZ-spelers Robert van der Horst, Mink van der Weerden en Bob de Voogd waren niet van de partij tegen Spanje. Zij zijn geblesseerd.
