Strafrechtelijk onderzoek naar afgebrand Oosterhouts chemiebedrijf ELD
Er is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar het Oosterhoutse bedrijf ELD, waar anderhalve week geleden een grote brand woedde. Justitie verdenkt dat ELD de zaken niet op orde heeft.
Het functioneel parket heeft de politie opdracht gegeven voor het onderzoek. Het bedrijf wordt ervan verdacht dat het zich niet aan de vergunning heeft gehouden. ELD stond overigens niet op de recente lijst van bedrijven die niet voldoen aan de brandveiligheidseisen.
Justitie verdenkt het chemiebedrijf er ook van dat het niet alles heeft gedaan om te voorkomen dat de brand kon ontstaan.
ExplosieDe brand ontstond na een explosie in een van de loodsen op het terrein en groeide snel uit tot een grote uitslaande brand met enorme rookontwikkeling. De oorzaak is nog niet bekend.
Het bedrijf ELD verpakt, mengt en slaat vloeibare chemische producten op. ELD staat op de lijst met bedrijven die aan de strengste voorwaarden moeten voldoen. Zulke ondernemingen krijgen extra aandacht bij brandpreventie en als bij grote incidenten moet worden uitgerukt.