VIDEO

Kinderen beleven de nachtelijke natuur in Oisterwijk tijdens Midzomernachtloop

21 juni 2013 om 02:34
nl
Zo'n veertig kinderen liepen vrijdagnacht door het bos bij Oisterwijk tijdens de eerste Midzomernachtloop van Natuurmonumenten. Bedoeling is om met de zintuigen de natuur te ervaren en ook kennis te maken met de dieren. Tijdens de tocht kregen de kinderen uitleg over nachtvlinders, uilen, vleermuizen en kikkers.
Geschreven door

Voor de volwassenen was er een late wandeling over de Kampina, met halverwege een loungeplek gemaakt van grote zitzakken.
Voor de meeste kinderen is het een spannende belevenis om in het donker door het bos te dwalen. Er werd in het begin veel gebruik gemaakt van de zaklampjes, maar toen ze eenmaal waren gewend aan het donker gingen de lampen uit.
Laagvliegenden vleermuizenVooral de vleermuizen zorgden voor veel opwinding. Vlakbij het ven werden er maar liefst vijf soorten waargenomen. Met een speciaal apparaatje konden de ultrasone geluiden hoorbaar worden gemaakt. Tijdens de schemering vlogen de vleermuizen laag over.
Met een wit laken en een grote lamp werden nachtvlinders gevangen. Sommigen waren groter dan gedacht. Door de uitleg van een deskundige bleven veel kinderen gefascineerd naar het laken staren. "Nachtvlinders zijn heel mooi", zegt een achtjarig meisje: "Ik wist niet dat ze bestonden!"

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.