Ontdek

Oppositie Den Bosch: geen jeugdzorg van instellingen met dure managers

24 juni 2013 om 14:09 • Aangepast 15 oktober 2025 om 23:45

Oppositiepartijen in de gemeenteraad van Den Bosch willen niet dat de gemeente de jeugdzorg aanbesteedt aan instellingen waarvan de directeur meer verdient dan een minister.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

SP, Bosch Belang, Leefbaar en Knillis dienen dinsdagavond een motie in waarin dat staat. De gemeenteraad vergadert dan over de overdracht de jeugdzorg van het rijk naar gemeenten.
Volgens de vier partijen kunnen de salarissen van bestuurders in de jeugdzorg een fors beslag leggen op de budgetten. De Bossche oppositie wil dat het geld besteed moet worden aan de jeugd.
LantaarnpalenVerder willen de vier dat wordt vastgelegd dat het geld voor jeugdzorg ook echt voor dat doel wordt gebruikt.  "Dat geld is niet geoormerkt, met andere woorden: het kan ook uitgegeven worden aan bijvoorbeeld lantaarnpalen. Deze situatie moeten we te allen tijden voorkomen", aldus de oppositie.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.