Steeds meer drones: opleiding in Rijen leert hoe je zo'n onbemand vliegtuig bestuurt
Naast defensie en politie werken er zo'n honderd bedrijven in Nederland met de onbemande vliegtuigjes. Tientallen belangstellenden hebben zich al gemeld voor de opleiding. In de eerste cursus is plaats voor acht deelnemers. De theorielessen worden gegeven in Gilze en Rijen, de drones zullen gaan vliegen vanaf vliegveld Seppe.
Opleiding nog niet verplichtDe opleiding kost 4500 euro en duurt ruim vier maanden. Een opleiding voor het besturen van een drone is op dit moment nog niet verplicht omdat de techniek harder gaat dan de wetgeving.
Stef Have, de eigenaar van AEC Air Support en het Brabantse vliegveld Seppe, hoopt dat er snel wetgeving komt. "Het is potentieel gevaarlijk dat mensen zich zonder veel kennis in het luchtruim begeven", zegt hij. D66 pleitte in mei nog in de Tweede Kamer voor wetgeving voor de inzet van de onbemande vliegtuigjes.