Kampbewoners Waalre: 'Slechter dan De Wijkerslooth kan het niet worden'
De bewoners van het woonwagenkamp aan de Broekweg in Waalre zijn blij met het vertrek van burgemeester Henri de Wijkerslooth. ''Hij had iets tegen ons. Nu krijgen we weer een nieuwe burgemeester, maar slechter dan dit kan het niet worden.''
De Wijkerslooth lag in Waalre geregeld overhoop met de kampbewoners. Hij wilde dat illegale bouwsels op het kampje werden afgebroken, terwijl de bewoners stelden dat er in het verleden was beloofd dat dat niet hoefde. Na de aanslag op het gemeentehuis in Waalre wezen veel inwoners met de beschuldigende vinger naar het woonwagenkamp.
'Ik vind het laf'Inwoners van Waalre denken dat burgemeester Henri de Wijkerslooth vlucht voor de problemen in hun dorp. Zij zeggen woensdag zowel verrast als verbaasd te zijn over zijn besluit.
Een vrouw zegt het jammer te vinden dat de burgemeester vertrekt, maar dat hij goed werkt heeft verricht. Een andere vrouw vindt het niet kunnen. ''Ik vind het laf. Hij had het karwei helemaal moeten afmaken, zoals de herbouw van het gemeentehuis.''
'Niet in de koude kleren'De fractievoorzitters van de politieke partijen in Waalre denken niet dat De Wijkerslooth stopt vanwege de problemen van de afgelopen tijd. De fractievoorzitters laten weten verrast te zijn door het besluit van de burgemeester. ''Het was geen burgemeester die wegliep voor de problemen in Waalre'', vertelt Kees de Zeeuw van D66.
Fractievoorzitter Erik de Gruyter van de PvdA kan zich voorstellen dat de burgemeester na tien jaar toe is aan iets anders. ''Het afgelopen jaar heeft hem veel tijd en energie gekost. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten.''
Regelmatig in het nieuwsHet afgelopen jaar is er veel te doen geweest in Waalre. Zo kwamen burgemeester De Wijkerslooth en de gemeente Waalre regelmatig in het nieuws.
- Problemen met kampbewoners over illegale bouwsels
- Aanslag gemeentehuis Waalre dat daardoor grotendeels afbrandt
- Vermoorde man gevonden in auto in bossen
- Beschieting omstreden advocaat en brandstichting bij zijn kantoor
Tien jaar en klaarDinsdagavond kondigde burgemeester Henri de Wijkerslooth aan eind dit jaar te stoppen als burgemeester van Waalre. De 62-jarige burgemeester liet weten het na tien jaar wel mooi te vinden.
