Advertentie
Ook Breda wil experiment met wietteelt
27 juni 2013 om 01:33 • Aangepast
23 september 2025 om 01:51
Ook de gemeente Breda wil zelf experimenten uitvoeren met wietteelt. Eerder werd al bekend dat Eindhoven en Tilburg dat willen. De drie gemeenten hebben hun plan bekendgemaakt aan minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie, zo schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.
In totaal hebben achttien Nederlandse gemeenten laten weten dat ze zelf experimenten willen met de wietteelt. Volgens minister Opstelten heeft de helft van die gemeenten nog geen uitgewerkt plan ingeleverd. Daarom nodigt hij ze uit om hun plannen verder toe te lichten.
Geen valse hoopD66 is groot voorstander van lokale experimenten met gereguleerde wietteelt. Opstelten blijft tegen het reguleren of legaliseren van wietteelt. Dat is volgens hem in strijd met internationale verdragen. "Er is geen ruimte voor gemeentelijkeinitiatieven die daarvan afwijken", schrijft hij. Hij wil de gemeenten dan ook geen valse hoop geven.
Advertentie
Advertentie
