Advocaat nabestaanden: 'Geen vervolging van agent die Memphis van Veen doodreed is onbestaanbaar'
Nabestaanden van Memphis van Veen gaan proberen toch vervolging af te dwingen van de agent die het 18-jarige meisje in maart in Eindhoven doodreed. Ze gaan het gerechtshof in Den Bosch vragen toch over de handelswijze van de agent te oordelen met een zogeheten artikel 12-procedure. Dat laat advocaat Warmold Tonckens weten.
De agent die met Memphis in botsing kwam, maakte deel uit van een arrestatieteam dat met spoed op weg was naar Bergeijk. Volgens het OM handelde de agent volgens de regels en is vervolging niet op z'n plek.
Volgens justitie was het kruispunt waar het ongeluk plaatsvond deels afgezet met een auto van het arrestatieteam. Daardoor mocht de agent ervan uit gaan dat hij de kruising op kon rijden.
Ook zou de sectiecommmandant van het arrestatieteam naar Memphis en een andere bromfietser hebben geprobeerd te gebaren dat ze moesten stoppen.
Vragen om ongelukkenDe advocaat van de familie van Memphis reageert fel: "Het OM zegt dat dit de werkwijze is die je mag verwachten van een agent die deel uitmaakt van een arrestatieteam. Dan mag je dus blijkbaar verwachten dat er mensen doodgereden worden. Dan is het niet de vraag of maar wanneer er weer een onschuldig slachtoffer gemaakt wordt. Als je met 90 tot 100 kilometer per uur op zo'n kruising komt afrijden, is dat vragen om ongelukken."
Door de beslissing ligt de wond dat het overlijden heeft geslagen bij de nabestaanden, weer wagenwijd open. Zo zegt advocaat Tonckens.
