Ontdek

De Aftrap, supporterscafé van PSV, moet twee maanden dicht

3 juli 2013 om 19:11 • Aangepast 15 oktober 2025 om 18:04

De Aftrap in Eindhoven, het supporterscafé van PSV, is vanaf donderdag twee maanden dicht. Dit gebeurt op last van de gemeente. Aanleiding zijn de ongeregeldheden op 14 april na de wedstrijd PSV–Ajax, die de thuisclub met 2-3 verloor.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Na de topper ontstonden er rellen. Er werd geweld gepleegd tegen de ME. Een aantal verdachten van die ongeregeldheden komt volgende week voor de rechter in Den  Bosch.
Overleg over toekomstige exploitatieDe gemeente laat in een verklaring weten dat er wordt nagedacht over de toekomstige exploitatie van de Stadionbar, op de hoek van de Mathildelaan en de Elisabethtunnel. Ze gaat hierbij overleggen met de huidige exploitant, PSV en de politie.
De nieuwe competitie in de eredivisie begint in het eerste weekend van augustus. De eerste thuiswedstrijd van PSV staat gepland voor 10 augustus. NEC Nijmegen komt dan op bezoek. De Aftrap is dan dus nog dicht, net als bij de eerstvolgende ontmoeting in het Philips Stadion.
Gooien met losgewrikte tegelsDe problemen in april ontstonden nadat ME'ers een groep risicosupporters verhinderden om via de Elisabethtunnel en door een woonwijk naar het spoor te gaan. Hierbij was volgens de gemeente een grote groep bezoekers van de supporterskroeg betrokken.
Ook stelt de gemeente dat een personeelslid van De Aftrap zich heeft misdragen. Verder werden vanaf het terras van het café spullen gegooid, waaronder losgewrikte tegels.
'Zo ernstig dat sluiting nodig is'Het is de eerste keer dat de politie zoiets over de Aftrap heeft gerapporteerd. Toch is dit incident dusdanig ernstig, dat tijdelijke sluiting zonder waarschuwing vooraf aan de orde is, zo heeft de gemeente bepaald. Tijdelijke sluiting is een maatregel die nodig is om de openbare orde te handhaven, zo is de uitleg.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.