Gat van Waalre weer toegankelijk na vervuiling, dader niet gepakt

4 juli 2013 om 01:24
nl
De reinigingswerkzaamheden in en rond 't Gat van Waalre zijn donderdag afgerond. Dat meldde de gemeente na controle van het waterschap.
Geschreven door

Bezoekers kunnen het gebied, dat vanwege een enorm oliespoor ruim een week werd afgezet, weer betreden. De gemeente laat vrijdag de waarschuwingsborden en de afzetlinten weghalen. Vanaf dan mogen ook dieren weer in het water zwemmen en kan er weer worden gevist.
Ruim een ton schadeHet grote oliespoor werd vorige week ontdekt in de waterplas. Een schoonmaakbedrijf heeft de olie van het water opgezogen. De gemeente schat de totale schoonmaakkosten op een bedrag tussen de 100.000 en 125.000 euro. Waalre wil deze kosten verhalen bij een waardefonds of bij de dader - als die kan worden gepakt.
"De kosten voor deze reinigingsactie zijn voor rekening van de gemeente Waalre en daarmee dus ook indirect voor alle inwoners van Waalre. Het is onacceptabel dat Waalrenaren die hier niets mee te maken hebben, de rekening gepresenteerd krijgen van deze ernstige overtreding", zo liet wethouder Piet van Dalen in een persverklaring weten.
Aangifte gedaanWaalre heeft aangifte gedaan van milieu- en bodemvervuiling. De politie onderzoekt wie hiervoor verantwoordelijk is. De gemeente en het waterschap houden het water de komende weken nauwlettend in de gaten. Als er nog olie uit de bodem of de rietranden komt, neemt de gemeente vervolgacties.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.