Ontdek

Weghalen twee letters commissaris van de Koning(in) kost Brabant 135 uur plus 2800 euro

4 juli 2013 om 21:15 • Aangepast 29 september 2025 om 05:02

De Commissaris van de Koningin heet sinds de troonswisseling Commissaris van de Koning. Een verschil van maar twee letters, maar in Brabant kostte die naamsverandering 135 uur werk, plus zo'n 2800 euro aan overige kosten.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Dat blijkt uit onderzoek van NOS op 3.
Dertien ambtenarenIn totaal dertien Brabantse ambtenaren hielden zich bezig met de naamsverandering, zo blijkt uit informatie van de provincie, waaronder een communicatiemedewerker die belast werd met het beantwoorden van het WOB-verzoek van NOS op 3.
Verder hadden de ambtenaren werk aan het aanpassen van ICT-systemen, aanpassing formats, afschrijving restantvoorraad briefpapier en visitekaartjes, aanpassing naambordje van CvdK ("Het losschroeven van twee letters en weer vastschroeven van het bordje, ongeveer 7,5 minuten werk"), aanpassing tekst op internet en intranet, nieuwe foto's van het staatshoofd inclusief lijsten en het plaatsen van berichten op intranet.
Drenthe veel sneller klaarNiet overal was het weghalen van twee letters overigens zo veel werk. In Drenthe was één ambtenaar in twee uur klaar. "Wellicht kunnen de andere provincies ons beter inhuren bij de volgende troonswisseling", aldus een woordvoerder.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.