Brink's-medewerkers beter screenen, zegt minister Opstelten na reeks overvallen
Personeel van waardetransportbedrijven als Brink's moet beter worden gecontroleerd voordat ze worden aangenomen. Dat zegt minister Opstelten van Veiligheid en Justitie. Hij gaat specifiekere eisen stellen aan de beveiligingsmaatregelen van gelddepots, zo schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.
De minister wil zo een basisniveau bepalen voor de beveiliging en zo de overvallen op gelddepots terugdringen. Ook de politie heeft er op aangedrongen medewerkers beter te screenen.
Brink'sDe waardetransportbranche wordt de laatste tijd geteisterd door een reeks van overvallen. Zo werd in maart een vestiging van Brink's in Best overvallen. Na de overval verbaasden beveiligingsexperts en criminologen zich erover hoe makkelijk de overvallers het terrein van Brink's in Best op konden komen.
Eerder vroeg Brink's al toestemming om haar medewerkers te bewapenen. Dat verzoek werd door Opstelten afgewezen.
'Niet expliciet geregeld'Volgens Opstelten zal het 'verkeren in criminele kringen' reden moeten worden om een sollicitant af te wijzen. Momenteel is dit nog niet uitdrukkelijk geregeld. Mogelijk is personeel van Brink's betrokken bij de overvallen van de laatste tijd.
Volgens een woordvoerder van minister Opstelten zal er na de zomer gesproken worden wat de eisen zullen zijn. Een woordvoerder van Brink's laat aan De Telegraaf weten dat het 'een wonder is dat er nog geen doden zijn gevallen'.
