Ontdek

Schrijvers van Brabant opgelet: inspiratie te vinden in vuurtoren Willemstad

10 juli 2013 om 19:33 • Aangepast 15 oktober 2025 om 16:31

Zoek je als schrijver nog een idyllisch plekje om in alle rust je boek af te schrijven, dan heeft Willemstad binnenkort wellicht de oplossing. De vuurtoren van het vestingstadje wordt mogelijk omgebouwd tot schrijversnest.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Met aan de ene kant uitzicht op het Hollands Diep en aan de andere kant het pittoreske Willemstad is er inspiratie in overvloed. De vuurtoren staat sinds vorig jaar te koop. Een Amsterdammer wiens grootvader uit Willemstad komt, heeft interesse in het piepkleine pandje uit 1946 aan de Lantaarndijk.
Extra verdiepingOm er een geschikt schrijversnest van te maken wil hij een extra verdieping op de vuurtoren zetten. Tussen de lichtkoepel en de toren moet een verdieping van zo'n zestien vierkante meter komen. De totale vloeroppervlakte van de toren is op dit moment slechts zes vierkante meter.
De welstandscommissie gooit vooralsnog roet in het eten en heeft de plannen afgekeurd. De koper moet zijn plannen op een paar details aanpassen. Dan is het nog de vraag of de koop doorgaat. De Amsterdammer moet de vuurtoren na goedkeuring van de plannen ook nog daadwerkelijk kopen. Om niet achter te blijven met een onbruikbare vuurtoren, laat hij welstand op voorhand zijn plannen toetsen.
Te laag bodDe vuurtoren staat te koop voor 18.000 euro. Vorig jaar zette de gemeente de toren al in de verkoop. Er werd toen één bod gedaan op het pand uit 1946. Dat bod was te laag om de koop door te laten gaan. In maart zette de gemeente het maritieme pand weer te koop, nu bij een makelaar. Het licht in de top is overigens al jaren geleden gedoofd.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.