Wat je als PSV-supporter moet weten van SV Zulte Waregem
SV Waregem en Zultse VV fuseerde in 2001 tot SV Zulte Waregem. De jonge fusieclub, in België gewoon 'Essevee' genoemd, speelt pas sinds 2005 in de eerste klasse, de Jupiler Pro League. Het ploegje maakte dat jaar gelijk kenbaar een vaste waarde in het Belgische voetbal te kunnen worden. Het zette favoriet Excelsior Moeskroen in de bekerfinale met 2-1 opzij.
Met een ticket voor Europees voetbal op zak, presteerde Essevee het derde te worden in poule F van de Europa League. Het team legde het een ronde later zowel thuis als uit af tegen Newcastle United. Ironisch feitje: Darije Kalezic, die nu leiding geeft aan Jong PSV, was destijds trainer van Waregem.
Als helden onthaaldWat het team afgelopen seizoen presteerde, was ongetwijfeld een nog grotere verrassing. Onder leiding van Francky Dury bleef Essevee maar liefst zeventien wedstrijden achter elkaar ongeslagen. De piepjonge club was tot op de laatste speeldag van de play-offs in de race voor de titel.
Waregem speelde die wedstrijd tegen RSC Anderlecht in een onderling duel om de titel. Anderlecht had genoeg aan één punt. Het werd 1-1 voor de ploeg van de Nederlandse Anderlecht-trainer John van den Brom. Desalniettemin was het feest er in Waregem niet minder om. De spelers en de staf werden als helden onthaald.
Grotendeels onveranderdPSV weet waarvoor het moet uitkijken. Een van de grootste talenten van de club is opnieuw een jaar gehuurd van Chelsea: middenvelder Thorgan Hazard, het broertje van Eden Hazard (die overigens óók voor Chelsea uitkomt). De jonge maar behendige spelverdeler stond vorig seizoen regelmatig garant voor gevaar.
De standvastige verdediger Davy De Fauw, oud-speler van Sparta Rotterdam en Roda JC, draagt dit jaar opnieuw de aanvoerdersband. Andere belangrijke schakels in de ploeg van Dury zijn de Franse spelmaker Franck Berrier en de Senegalese topscorer Mbaye Leye.
PSV op papier beterWaregem bestaat verder vooral uit onbekende namen en jonge talenten. Op papier heeft PSV ondanks de leegloop nog altijd de betere ploeg. Maar dat wil niet zoveel zeggen. Voetbal wordt op gras gespeeld en niet op een A4'tje. Dat wees zowel het vorige seizoen van SV Zulte Waregem als PSV al uit.