Rode panda's geboren in Dierenrijk Nuenen

24 juli 2013 om 17:20
nl
In kinderdierentuin Dierenrijk in Nuenen is een nest met rode panda's ter wereld gekomen. Het is nog niet duidelijk hoeveel panda's er geboren zijn. De baby-panda's komen half augustus uit het nest en dan kan het aantal worden vastgesteld. Dan kunnen bezoekers de jonge panda's ook komen bewonderen.
Geschreven door

Normaal gesproken worden één tot drie baby-panda's tegelijk geboren.
Nest"We zijn ontzettend blij met deze geboorte", vertelde hoofd dierverzorging Kris Jansen: "We schatten dat de jongen in Dierenrijk ongeveer vier weken oud zijn." De eerste negentig dagen blijven de jongen veilig in het nest, daarna maken ze voorzichtig de eerste uitstapjes.
"Dit vindt meestal 's nachts plaats, aangezien de dieren het meest actief zijn tussen vier uur 's middags en negen uur 's morgens. Ook volwassen panda's slapen overdag veel. Dit doen ze meestal hoog in een boom. De moeder slaapt nu bij de jongen in het nest. Vaders spelen eigenlijk nauwelijks een rol bij het grootbrengen van de jongen", aldus de verzorger.
Bedreigde diersoortDe rode panda is een bedreigde diersoort uit Azië. In het wild leven nog ongeveer 10.000 rode panda's. De panda's in Dierenrijk horen bij het Europese fokprogramma voor bedreigde diersoorten.
De ouders van de jongen zijn Kim en Yogi. Moeder Kim is vijf jaar oud en is in 2009 vanuit een Deense dierentuin naar Dierenrijk verhuisd. Vader Yogi is drie jaar oud en in 2011 vanuit een Engelse dierentuin naar Dierenrijk overgebracht. Vorig jaar hebben Kim en Yogi ook jongen gekregen, maar deze hebben ze op eigen kracht niet groot kunnen brengen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.