iKi-bier uit Den Bosch teruggeroepen vanwege barstgevaar

26 juli 2013 om 11:52
nl
Flesjes van het Aziatische bier iKi Yuzu van het Bossche bedrijf iKi Beer BV kunnen spontaan barsten. Het bedrijf plaatste zaterdag een terugroepadvertentie in landelijke dagbladen.
Geschreven door

Het bier, dat smaakt naar groene thee, wordt gebrouwen in België. "Tijdens het brouwen is er per ongeluk te veel gist in het bier gekomen. Daardoor neemt de druk in het flesje toe", zegt Luit Mulder van iKi Beer BV.
Mulder: "In mei van dit jaar is een partij gebrouwen met te veel gist. Dat ontdekten we toen we een melding kregen van een groothandel in het buitenland. Later kwam er ook een klacht uit Nederland, toen zijn we meteen op actie overgegaan."
Overschuimen en barstenDe flesjes kunnen volgens de fabrikant 'overschuimen en/of spontaan barsten'. Het gaat om flesjes van 33 centiliter met 16 november 2014 als uiterste houdbaarheidsdatum. Het bier wordt vooral verkocht aan Aziatische restaurants, maar ook in supermarkten. De glazen flesjes waarbij het mis kan gaan, zijn in vijftien landen verkocht. Een groot gedeelte is al terug bij de fabrikant.
Iedereen die een flesje heeft, kan dat geopend in een plastic zak terugsturen naar iKi Beer BV. Horeca kan de flesjes via de groothandel of via iKi Beer terugsturen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.