Zoon die moeder met hamer sloeg krijgt tbs: ouders vinden straf veel te zwaar
Rob L. uit Drimmelen is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging omdat hij zijn moeder met een hamer heeft geslagen. Volgens de rechtbank in Breda is de 37-jarige man schuldig aan een poging tot moord.
Een jaar geleden sloeg de man zijn moeder op haar verjaardag met een hamer meerdere malen op haar hoofd. Volgens deskundigen had hij die dag een psychose en wist hij niet wat hij had gedaan. Hij is volgens de psychologen ook licht zwakzinnig. De rechter vindt poging tot moord bewezen omdat hij de hamer zelf had meegebracht naar het huis van zijn ouders.
Ouders geschrokkenDe ouders zijn geschrokken van de zware straf. Zij denken niet dat hun zoon geholpen is met tbs. "Hij woont sinds een paar jaar in een eigen huis en heeft bijna dertien jaar bij dezelfde baas gewerkt", zegt de moeder. "Hij was die dag compleet in de war en je zag aan zijn ogen dat hij niet wist wat hij deed."
De relatie tussen zoon en ouders is altijd prima geweest en is nog steeds goed. "Onze zoon hoort helemaal niet in een gevangenis thuis", zegt de vader. "Hij kan beter gewoon thuis worden behandeld".
Verwondingen vielen erg mee"Onze zoon had al een paar dagen aangegeven dat het niet goed met hem ging", verklaarden zijn ouders. "Ik had de hamer bij me uit woede, het zat bij mij niet lekker", verklaarde de verdachte eerder bij de politie.
De verwondingen vielen volgens de moeder erg mee. Ze had een paar hechtingen en niet eens een hersenschudding. "Er stond in de krant dat ik per ambulance naar het ziekenhuis ben afgevoerd, dat klopt niet want ik ben gewoon thuis door een arts geholpen". Ze vindt dat de media de zaak hebben opgeklopt.
Er komt vrijwel zeker een hoger beroep.
