Beloning gouden tip aanslag gemeentehuis Waalre verdubbeld naar 50.000 euro
De hoofdofficier van justitie Bart Nieuwenhuizen heeft de beloning in het onderzoek naar de brandstichting in het gemeentehuis van Waalre verdubbeld. De gouden tip levert nu 50.000 euro op.
Eerder pakte de politie drie mannen op voor de brandstichting.
Cruciale informatie ontbreektZij zijn in juni vrijgelaten, maar worden wel nog steeds als verdachten gezien. Een van hen zit nog wel vast, zij het niet voor de brandstichting maar voor een in maart gepleegde juwelenroof in Den Bosch.
In juni maakte het OM bekend dat het drietal vooralsnog niet voor de rechter zal verschijnen, omdat het onderzoeksteam meer bewijs wil vergaren. Justitie zegt dat er nog cruciale informatie ontbreekt in het onderzoek. "Het team is op zoek naar losse eindjes om de puzzel bewijstechnisch compleet te maken", meldt justitie.
Justitie hoopt dat de hogere beloning mensen over de streep trekt die meer van de zaak weten en dat tot nu toe voor zich hebben gehouden. Nieuwenhuizen zei eerder al tegen Omroep Brabant dat het Openbaar Ministerie van plan was de beloning te gaan verhogen. Politiewoordvoerder Els Reijnders ontkent dat het onderzoek vast zit. "We zijn een heel eind op weg. Maar we hopen met dit bedrag mensen over de streep te trekken die zich tot nu toe nog niet hebben gemeld."
Uitzonderlijk hoogHet is een uitzonderlijk hoog bedrag, maar geen record: eerder loofde justitie 50 mille uit voor de opsporing van de Amsterdamse crimineel Dino Soerel.
Het gemeentehuis in Waalre werd in juli vorig jaar verwoest nadat twee brandende auto's het gebouw binnen reden. Daarbij ontstond een grote brand.
Check voor alle nieuws over de aanslag op het gemeentehuis in Waalre onze themapagina: omroepbrabant.nl/aanslagwaalre.
