KMA opent de poorten voor 180 cadetten: even geen Facebook en Twitter maar afzien op bivak
De eerste studenten die zich maandag melden, zijn enkele defensiemedewerkers die hun specialistische opleiding beginnen als predikant of tandarts. Woensdag volgt de grote groep op de traditionele spijkerbroekendag. Vooral vwo'ers beginnen dan aan hun militair-wetenschappelijke opleiding.
Salaris De ongeveer 180 nieuwe 'studenten' die dit studiejaar starten, hebben allemaal gesolliciteerd bij een onderdeel van de krijgsmacht waar een vacature was. Ondanks de bezuinigingen moet ook de krijgsmacht zorgen dat er in de toekomst leidinggevenden blijven. Vanaf het begin krijgen de cadetten ook al een salaris, hun studie wordt voor ze betaald. Daar staat tegenover dat ze hun opleiding wel moeten afmaken en dat ze ook een minimum aantal jaren bij defensie moeten blijven.
De grootste groep cadetten -83 mannen en vrouwen- wordt dit studiejaar klaargestoomd voor een functie bij de landmacht. Dit jaar is er relatief ook een grote groep van veertig die naar de marechaussee toe gaat. De luchtmacht ontvangt 61 nieuwe kandidaatofficieren. De aantallen wisselen en hangen ieder jaar af van het aantal vacatures bij defensie. De koninklijke marine heeft een eigen opkomstdag. Daar melden zich binnenkort zo'n negentig kandidaatofficieren, die adelborsten worden genoemd.
Mobieltjes niet welkomVoor de cadetten wordt het een hele overgang. Vanaf het begin moeten ze hun eigen (zware) plunjebalen sjouwen. Ze gaan ook snel op bivak, in een tentje op de hei zonder al te veel comfort. Mobieltjes blijven uit. Dus even je vrienden twitteren dat je van de sergeant het bevel hebt gekregen om in de modder een greppel te graven? Dat zit er eventjes niet in.