Brabanders over 'zware strafeis' kopschoppers: eis van justitie niet hoog genoeg
Justitie heeft zich in de strafeis te veel laten leiden door de maatschappelijke beroering die is ontstaan naar aanleiding van de schoppartij in Eindhoven. Dat zegt de advocaat van hoofdverdachte Brent L. Toch denken veel Brabanders daar heel anders over.
De advocaten van de verdachten vonden de geëiste straffen (onder meer twee jaar jeugddetentie voor hoofdverdachte Brent L. en een jaar jeugddetentie voor Tom K.) veelal te hoog. Advocaat Mols suggereert dat het Openbaar Ministerie (OM) zich te veel heeft laten leiden door wat het publiek vindt. "Daardoor is er een vrij zware strafeis gesteld", aldus Mols.
'Belachelijke strafeis'Maar zwaar vinden de meeste Brabanders de strafeis van justitie niet. "De eisen zijn in ieder geval redelijk", reageert Alfred op de Facebook-pagina van Omroep Brabant. "Redelijk? Zou je dat ook zeggen als het jouw zoon was die slachtoffer was", stelt Patty. Bianca sluit zich daarbij aan: "Ze slaan bijna iemand dood en de eis is gewoon 24 maanden, die ze waarschijnlijk niet eens krijgen. Ik vind het belachelijk."
Er zijn mensen voor wie de strafeis niet hoog genoeg kan zijn. "Geef ze er nog maar een paar jaar bij", vindt Walter. "Ik mag hopen dat de jongens heel hun leven over de schouders heen moeten kijken. En enigszins angst voelen", zegt Mandy. Ria vindt de geëiste straffen zo laag, dat ze zich 'schaamt om Nederlandse te zijn'.
'Berechting in VS'Saskia ziet liever dat de verdachten in de Verenigde Staten worden berecht. "Ze lachen zich helemaal ziek. Echt te weinig straf. In Amerika krijgen ze veel meer straf dan hier." Astrid ziet in de berechting een taak voor de ouders van de verdachten. "Zij moeten zich achter de oren krabben. Ik denk dat zij het beste een échte straf kunnen geven."
Lees alles over deze zaak op onze themapagina: omroepbrabant.nl/mishandelingeindhoven
