Ontdek

Provincie geeft zes ton aan kunstenaars

14 augustus 2013 om 20:15 • Aangepast 28 september 2025 om 00:52

Bij het Brabants Kenniscentrum Kunst en Cultuur zijn donderdagmiddag de eerste contracten getekend voor een nieuwe regeling van de provincie die geld aan kunstenaars geeft. De provincie heeft ruim 2 miljoen voor de regeling opzijgelegd. Daarvan is nu ongeveer zes ton vergeven.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De regeling staat bekend onder de naam Programma Impulsgelden en heeft een lange politieke geschiedenis. Het geld is bedoeld voor plannen die de kunstwereld 'toekomstbestendig' moeten maken. Door de bezuinigingen is er minder subsidie voor kunst. De impulsgelden zijn bedoeld voor plannen die de kunstwereld zakelijker maken.
KritiekDoor de regeling Impulsgelden is het budget van de provincie voor kunst gelijkgebleven en niet verminderd. De kritiek vanuit de kunstwereld richtte zich begin dit jaar op de komst van een nieuwe regeling, waardoor het geld voor 2013 pas laat in het jaar beschikbaar zou komen.
Of de nieuwe regeling blijft bestaan, is nog onduidelijk. Daarover nemen Provinciale Staten waarschijnlijk in het najaar een beslissing.
Bels lijntjeDonderdagmiddag werden onder andere contracten getekend met het Vincent van Goghhuis, de coöperatie Het Bels Lijntje en de Stichting Worstenbrood (En Plein Public). Er kunnen voor de regeling Impulsgeden nog aanvragen worden ingediend.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.