VIDEO

Honderden voetbalsupporters en buurtbewoners eren ziek NAC-icoon Hein van Poppel met wedstrijd

15 augustus 2013 om 00:32
nl
Honderden supporters van NAC en buurtbewoners hebben donderdagavond in Breda een erewedstrijd gehouden voor de zieke Hein van Poppel. De 79-jarige Van Poppel is al ruim dertig jaar NAC-supporter en -vrijwilliger. Hij is een echt icoon binnen de club. Helaas gaat het niet zo goed met zijn gezondheid. Daarom wilden de supporters hem bedanken en in het zonnetje zetten.
Geschreven door

Zo'n 600 mensen vormden donderdagavond een erehaag voor 'Heintje'.
Trapveldje in WesteindeOngeveer dertig jaar geleden zorgde Hein ervoor dat de stortplaats in de Bredase wijk Westeinde een trapveldje werd. Dat veldje is donderdagavond omgedoopt tot 'Hein van Poppel-veldje'. "
'Hein zal gemist worden'Veel oudere supporters kennen Hein nog als krokettenverkoper of als terreinknecht in het oude stadion van NAC aan de Beatrixstraat. De laatste jaren haalt hij na elke wedstrijd alleen nog de cornervlaggen op. "Ik voetbal nu zeven jaar bij NAC", zegt speler Anthony Lurling. "Na elke overwinning liep Hein met de cornervlag te wapperen. En als we verloren, was het een schouderklopje of een knipoog. Dat mis je. Dat zijn mensen binnen een club die onmisbaar zijn. Hein zal ook gemist worden."
IcoonLuidkeels zingen de supporters 'Heintje bedankt, Heintje bedankt'. "Hij heeft alles voor NAC gedaan. Hij stond altijd klaar voor de club", zegt een supporter.
De erewedstrijd werd georganiseerd door Dennis Wilthagen. "Hij is heel erg ziek en hij heeft pas zijn vrouw verloren", vertelt Dennis. "Ik zat bij de uitvaart van zijn vrouw en ik zag Hein daar zo zielig zitten. Toen vond ik dat ik hem zo niet dood kon laten gaan. Hij moet eerst bedankt worden voor alles wat hij gedaan heeft."
NAC-spelersNaast Anthony Lurling waren NAC-spelers Jelle ten Rouwelaar, Kenny van der Weg, Peter Gommeren, Alex Schalk en Elson Hooi bij de erewedstrijd aanwezig. Net zoals de oud-spelers Brian Piris, Hans van den Dungen en Peter Remie. "Ik ken Heintje al dertig, vijfendertig jaar", zegt oud-voetballer Brian Piris. "Het is een man van de straat en daar hou ik wel van. Hij is belangrijk geweest voor het voetbal in Breda. Hij ziet er slecht uit. Dat is moeilijk."
Er werden vanaf zes uur partijtjes gespeeld tussen oud NAC, het zaalvoetbalelftal en het straatelftal. Lurling trapte de eerste wedstrijd af. Hein kon met iedereen op de foto en werd uitgebreid bedankt voor zijn inzet. Ook werd er een grote erehaag voor hem gevormd.
MuseumHein van Poppel krijgt ook een plekje in het NAC-museum, als het weer gerestaureerd is na de waterschade.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.