Willem II, FC Eindhoven en FC Oss op dreef in Jupiler League, Helmond Sport verliest
Willem II, FC Eindhoven en FC Oss deden vrijdagavond goede zaken in de Jupiler League. Hun tegenstanders Sparta, MVV Maastricht en Fortuna Sittard werden met lege handen naar huis gestuurd. Ook Helmond Sport leek op een overwinning af te stevenen, maar moest in de tweede helft het hoofd buigen voor VVV Venlo.
Willem II heeft in eigen huis de gedoodverfde titelkandidaat Sparta met 3-0 verslagen. De defensief ingestelde Rotterdammers riepen het noodlot over zich af.
In de 35e minuut van de eerste helft stond Ali Messaoud aan het einde van een Tilburgse voorzet. Van dichtbij tikte hij de openingstreffer op het scorebord. Een kwartier na rust vergrootte Messaoud de voorsprong naar 2-0. Een kwartier voor tijd maakte Ruud Boymans het leed voor de Rotterdammers nog een stukje groter, 3-0.
Eigen doelpunt luidt nederlaag Helmond Sport inHelmond Sport had in Venlo een vliegende start. De bezoekers kwamen al in de vierde minuut op voorsprong door een doelpunt van Marc Koot. Kort na rust kreeg VVV Venlo de gelijkmaker in de schoot geworpen toen Dave Nieskens de bal in eigen doel werkte.
VVV Venlo liep daarna door doelpunten van Uche Nwofor en Travis Cooper uit naar 3-1. In de slotfase kwamen de Helmonders door een doelpunt van Karim Bridji nog een stap dichterbij. De gelijkmaker kwam echter niet meer op het scorebord.
FC Eindhoven klopt sterk MVV MaastrichtFC Eindhoven verraste in eigen huis het sterke MVV. Bij de rust stonden de Eindhovenaren al met 2-0 voor. Chiró N’Toko en Fries DeSchilder scoorden in het laatste kwartier van de eerste helft.
In de tweede helft vonden de Maastrichtenaren weer de aansluiting met FC Eindhoven. Via een benutte strafschop van Bryan Smeets kwamen de Limburgers terug in de wedstrijd, 2-1. Josemar Makiavala vergroottte korte tijd later de voorsprong naar 3-1. In de slotfase was het opnieuw Smeets die voor de bezoekers vanaf elf meter mocht aanleggen, 3-2.
FC Oss boekt tweede zegeFC Oss boekte de tweede zege van het seizoen door Fortuna Sittard met 1-0 te verslaan. Danny van den Meiracker zette de thuisploeg voor rust op een 1-0 voorsprong.
Van den Meiracker was er als de kippen bij toen de Fortuna Sittard-keeper Kaya een fout maakte. Na de rust werd er niet meer gescoord.