VIDEO

Romeinse Dag: inwoners Empel wanen zich in Romeinse tijd

24 augustus 2013 om 16:29
nl
Voor even wanen inwoners van Empel zich in het verleden. Het tiende legioen van de Romeinen heeft zondag namelijk een kampement in het dorp.
Geschreven door

Het Kasteelpark is vanwege de zogeheten Romeinse Dag tijdelijk een legerplaats voor 'legionairs'. Acteurs geven demonstraties van vechtkunsten en ambachten, die de Romeinen als tweede beroep moesten beoefenen.
Tempel van EmpelHet is niet vreemd dat juist in Empel een eerbetoon aan de Romeinen wordt gebracht. Al in de Romeinse tijd, circa tweeduizend jaar geleden, werd de streek al bewoond. Toen werd de Tempel van Empel gebouwd, een klein heiligdom voor de oppergod Hercules Magusanus.
"Empel heeft een hele directe band met het tiende legioen, omdat wij mogen veronderstellen dat het legioen heeft meegeholpen met de bouw van de Tempel van Empel", legt Dirk Jansen van de organisatie uit.
Tastbare geschiedenisDe Romeinse Dag is volgens Jansen daarnaast erg belangrijk om geschiedenis tastbaar te maken. "Beelden om geschiedenis te herkennen zijn erg belangrijk. Romeinen worden vaak vergeleken met ridders."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.